Dlaczego warto organizować eventy firmowe?


Jednodniowe imprezy firmowe dla pracowników, a nawet weekendowe wyjazdy integracyjne już od kilku lat są praktykowane w przedsiębiorstwach z niemal każdej branży. Ten trend nadal będzie się rozwijał, ponieważ zmienia się kultura pracy, styl prowadzenia biznesu, oczekiwania i potrzeby pracowników. Ale nie chodzi tylko o to. Szefostwo i kadra menedżerska dostrzegają wartości, jakie niesie ze sobą integracja zespołu i pozytywna atmosfera wewnątrz firmy. Co konkretnie na imprezach firmowych zyskuje pracodawca?

Z artykułu dowiesz się m.in.:

 • Dlaczego warto organizować eventy firmowe.
 • Czemu służą spotkania integracyjne.
 • Które okazje warto celebrować z pracownikami.
 • O pomysłach na świąteczny event firmowy.

Nie samą pracą człowiek żyje...

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie warunki i relacje w zespole mają ogromne znaczenie w kontekście efektywności pracy. To żadna tajemnica: oba te czynniki przekładają się na motywację ludzi do wykonywania obowiązków na najwyższym poziomie. Człowiek zaangażowany w realizację zadań to równocześnie skuteczny pracownik. Dlatego menedżerowie szukają rozwiązań, które pozwolą im skracać dystans i odpowiednio zadbać o sprzyjający klimat do współpracy. Jednym z takich narzędzi są właśnie eventy firmowe.

Każda okazja jest dobra, by się spotkać

Każda okazja jest dobra, by się spotkać Event firmowy z założenia służy do osiągnięcia rozmaitych celów. One mogą się oczywiście różnić w zależności od okoliczności, a tych z perspektywy rozwijającej się firmy z pewnością nie brakuje. Przedstawienie nowych pracowników, świętowanie jubileuszy i rocznic, wprowadzanie nowych produktów lub usług, zapoznanie z misją i wartościami przedsiębiorstwa, chęć poprawy komunikacji, zwiększenie motywacji do samorozwoju poszczególnych osób, nagrodzenie zespołu za wysokie wyniki, poprawa wizerunku… Przykłady można mnożyć w nieskończoność, bo jak już wspomnieliśmy, każda okazja jest dobra, aby się spotkać.

Korzyści z organizacji imprez firmowych

Korzyści z organizacji imprez firmowych Sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa, mnogość obowiązków, stres, rosnąca odpowiedzialność, codzienne zabieganie nie zawsze sprzyjają nawiązywaniu bliższych znajomości. Dlatego korzystne ku temu warunki należy regularnie tworzyć z własnej inicjatywy. Czas, kiedy pracownicy mogą ze sobą pobyć i tak po prostu miło spędzić czas, jest bezcenny z punktu widzenia relacji międzyludzkich, psychologii i efektów dla biznesu. Doświadczenie pokazuje, że imprezy integracyjne są doskonałym sposobem na scalenie zespołu, a w dalszej perspektywie na podwyższenie jakości pracy. Oto cała lista korzyści, dla których warto organizować eventy firmowe:

 • budowanie pozytywnych relacji,
 • zmniejszenie dystansu między pracownikami na różnych stanowiskach,
 • poprawa atmosfery wewnątrz firmy,
 • efektywna i wydajna praca w zespołach,
 • dobry PR wychodzący bezpośrednio od pracowników,
 • poprawa wizerunku firmy na zewnątrz,
 • wzrost atrakcyjności firmy jako miejsca pracy dla potencjalnych kandydatów,
 • wzmocnienie przywiązania pracownika do firmy i poczucie przynależności do społeczności, która razem pracuje na sukces przedsiębiorstwa,
 • poprawa ogólnej wydajności firmy,
 • wzrost motywacji do osiągania nowych celów biznesowych.

Podkreślimy raz jeszcze, że…

Dobry i skuteczny zespół wyróżnia się tym, że wszyscy jego członkowie doskonale znają swoje możliwości i umiejętności, a co najważniejsze: potrafią ze sobą współpracować.

young group people christmas celebration

Firmowe imprezy świąteczne - okazja do integracji

Są takie daty w kalendarzu, które rok do roku cieszą się niesłabnącą popularnością wśród pracodawców, jeśli chodzi o organizację eventów. Mowa o firmowych imprezach świątecznych dla pracowników, a coraz częściej również dla ich rodzin. Grudzień jest szczególnym miesiącem pod kątem wydarzeń integracyjnych. Końcówka roku to także idealny moment na przedstawienie postępów, których dokonała firma i uroczyste podsumowanie 12-miesięcznej działalności. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pomysły na świąteczny event firmowy

Koncepcji na organizację świątecznego eventu dla pracowników jest całe mnóstwo. Można zaplanować go w budynku firmowym (jeśli warunki na to pozwalają) lub w całkiem innej lokalizacji, np. restauracji, hotelu, eleganckiej sali bankietowej czy też w klimatycznej stodole.

Impreza świąteczna – czym zaskoczyć gości?

Kochasz tradycję? A więc uroczysta wigilijna kolacja z muzyką na żywo i wspólnym kolędowaniem będzie strzałem w dziesiątkę. Preferujesz aktywne spędzanie czasu? Kulig z biesiadą przy ognisku sprawdzi się idealnie. Chcesz na firmowy event zaprosić rodziny pracowników? Jeśli uczestnikami będą także dzieci, warto zadbać o atrakcje również dla nich. Może to być np. spotkanie z mikołajem, zajęcia z ozdób świątecznych, mini sesja zdjęciowa lub fotobudka, dmuchane zjeżdżalnie, dekorowanie pierniczków z animatorem… Możliwych scenariuszy na event firmowy z udziałem najmłodszych jest całe mnóstwo.

Pamiętaj też, że…

Świąteczną imprezę integracyjną można połączyć np. z tematycznymi warsztatami lub szkoleniem. Do wyboru są naprawdę różne formuły spotkań. Decyzja czy postawisz wyłącznie na rozrywkę, czy zechcesz wpleść także elementy rozwojowe, należy do Ciebie.

Organizacja eventu firmowego – koszt czy inwestycja?

To tylko pozorny dylemat. Świadomi przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że event firmowy to inwestycja: w relacje, w wizerunek, w dobry PR. Pod jednym warunkiem: musi być przemyślany i profesjonalnie zorganizowany. Pragniemy w tym miejscu obalić mity, iż organizacja imprezy firmowej wiąże się z dużymi wydatkami. Z doświadczenia wiemy, że posiadany budżet nie przesądza o sukcesie eventu. Liczy się kreatywność i doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. A jeśli już mowa o pieniądzach i optymalizacji finansów, należy zaznaczyć też jedną rzecz. Zdarza się, że aby zmniejszyć koszty, firmy decydują się na organizację eventu przy wykorzystaniu własnych zasobów ludzkich. I później okazuje się, że jest to po prostu strzał w kolano. Realizacja imprezy firmowej na własną rękę nie jest równoznaczna z oszczędnościami. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, iż kosztuje więcej: nie tylko pieniędzy, ale też czasu managera czy pracowników. W znakomitej większości przypadków najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powierzenie organizacji wydarzenia agencji eventowej. Choćby z tego względu, że podwykonawcy oferują nam zazwyczaj korzystniejsze warunki współpracy. Finalnie więc taki ruch może się przełożyć na znaczące zmniejszenie kosztów całego przedsięwzięcia przy zachowaniu najwyższych standardów.

Dowiedz się: Jak zorganizować event firmowy? – poradnik

rear side audiences sitting listening speackers stage low light

Specjaliści od eventów firmowych

Bez względu na skalę i charakter wydarzenia, organizacja eventu firmowego jest zadaniem czasochłonnym i absorbującym. Idealnie, jeśli w firmie jest osoba, która doskonale zna temat, może się podjąć realizacji takiego projektu i poświęcić mu całkowicie. Ale co w przypadku, gdy nie ma nikogo, kto wziąłby na siebie odpowiedzialność za zaplanowanie i przygotowanie wydarzenia, a później jego nadzorowanie? Doświadczenie ma znaczenie!

W takiej sytuacji warto zatrudnić profesjonalną agencję eventową z Krakowa, Katowic lub innego miasta, na terenie którego działa firma. To my, jako wykonawcy, bierzemy na siebie cały ciężar przygotowań. Proponujemy scenariusze imprez dopasowane do celu, jaki chcesz osiągnąć oraz rozbudowane pakiety atrakcji. Korzystamy z usług sprawdzonych podwykonawców i wykwalifikowanego personelu. Weryfikujemy, czy wszystkie urządzenia niezbędne do organizacji eventu firmowego posiadają kompletną dokumentację, ważne przeglądy oraz atesty. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze.

Organizacja eventu firmowego – koordynacja

W dniu wydarzenia działamy na pełnych obrotach i trzymamy rękę na pulsie. Cały czas dbamy, by impreza przebiegała zgodnie z harmonogramem. Dzięki temu Ty i Twoi pracownicy możecie bez stresu uczestniczyć w wydarzeniu, korzystać ze wszystkich atrakcji i spędzać czas w sympatycznej atmosferze. Powierzenie firmowego eventu wykwalifikowanej ekipie jest więc strategicznym krokiem, dzięki któremu możesz osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach.

Sprawdź: Event firmowy – oferta współpracy

_______________________________

Ps. Chcesz wydać świąteczną imprezę firmową? Potrzebujesz zaufanego partnera do organizacji imprezy okolicznościowej dla pracowników? Napisz do nas: info@anilama.pl i podaj datę, miejsce oraz proponowany budżet. Z przyjemnością zajmiemy się wszystkim od A do Z, żebyście mogli spędzić miło czas na integracji i wspólnej zabawie.