5 wskazówek, dzięki którym Twój event firmowy będzie udany!

Planujesz organizację eventu firmowego? Chcesz, by zakończył się on sukcesem i wszyscy uczestnicy wspominali go w pozytywny sposób? Świetnie się składa! W tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie garść wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak zorganizować event firmowy i na co szczególnie warto zwrócić uwagę, planując takie wydarzenie. Zapraszamy do lektury!

Organizacja eventu firmowego powinna być starannie przemyślana

Przede wszystkim, organizacja eventu firmowego powinna być poprzedzona jego dokładnym rozplanowaniem. Stworzenie możliwie jak najprecyzyjniejszego schematu przebiegu imprezy jest bardzo istotnym elementem przygotowań, ponieważ sprawi, że wydarzenie będzie przebiegało w sposób płynny, bez niepotrzebnych przerw i momentów znużenia wśród gości. Zyskają na tym zarówno pracodawca, jak i pracownicy.

W planie warto uwzględnić kwestię m.in.:

  • miejsca,
  • dokładnego czasu startu imprezy,
  • liczby zaproszonych osób,
  • rozrywki,
  • oficjalnych części imprezy (przemówienia, podziękowania, wręczanie nagród),
  • wyżywienia.

Profesjonalni animatorzy receptą na udany event firmowy

Kolejną wartościową wskazówką dotyczącą przygotowania konferencji, wyjazdu integracyjnego czy jakiegokolwiek innego rodzaju imprezy dla pracowników jest rozważenie nawiązania współpracy z profesjonalną agencją. Decydując się na przygotowanie imprezy firmowej z Anilamą, możesz mieć pewność, że kwestia rozrywki na Twoim wydarzeniu zostanie dopięta na ostatni guzik. Oferujemy bowiem kompleksową organizację eventów firmowych zarówno na terenie siedziby przedsiębiorstwa, jak i na tzw. wyjeździe – zarówno w wynajętych salach, jak i w terenie. Dysponujemy szeregiem gotowych scenariuszy gotowych do wdrożenia w przypadku Twojej imprezy. W skład naszej ekipy wchodzą profesjonalni animatorzy z wieloletnim doświadczeniem w branży i wieloma udanymi imprezami integracyjnymi dla firm różnego rodzaju na swoim koncie. Z pewnością uda nam się wspólnie przygotować wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci pracowników uczestniczących w evencie.

Zepnij budżet na wydarzenie

Nie ma profesjonalnie zorganizowanej integracji bez odpowiedniego budżetu. Jedna z ważniejszych wskazówek dot. eventu firmowego dotyczy zarówno jego dokładnego zaplanowania, jak i optymalnego wykorzystania. Im większe wydarzenie, tym więcej pieniędzy pochłonie jego organizacja. Jeśli więc planujesz przygotować imprezę dla całej firmy lub np. jednego z większych działów, warto odpowiednio wcześniej zacząć organizować na nią pieniądze. Jeśli chcesz mieć pewność, że:

  • uda Ci się zorganizować dobry event firmowy mieszczący się w Twoim budżecie,
  • cały budżet zostanie efektywnie wykorzystany,

to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w celu ustalenia szczegółów. Agencja eventowa Anilama specjalizuje się w przygotowywaniu integracji dla małych i dużych firm i z pewnością uda nam się wspólnie przygotować wydarzenie dopasowane do zasobów firmowego portfela oraz wizji organizatorów i biorących w nim udział pracowników.

Wybierz odpowiednie miejsce

Bardzo ważną kwestią podczas planowania organizacji eventu dla firmy jest wybór odpowiedniego miejsca. W zależności od wielkości wydarzenia, a także jego charakteru i liczby zaproszonych gości można zdecydować się na urządzenie imprezy w siedzibie własnej firmy, czy w wynajętych obiekcie dysponującym salami konferencyjnymi i bankietowymi. Coraz popularniejsze jest również organizowanie pikników firmowych na terenie ośrodków wypoczynkowych. Rozległe tereny zielone i bliskość do zbiornika wodnego będą dodatkowym udogodnieniem, który ułatwi animatorom przygotowanie ciekawych atrakcji. Podczas wyboru miejsca kieruj się przede wszystkim wielkością przestrzeni, ceną, a także dopasowaniem go do terminu. Dla przykładu wynajem powierzchni znajdującej się na zewnątrz w terminie jesiennym, kiedy może być chłodno i deszczowo jest z pewnością dużym ryzykiem.

Zadbaj o to, by na imprezie coś się działo

Istotnym elementem każdego eventu firmowego jest część rozrywkowa. Powinna być ona uwzględniona na imprezie bez względu na jej charakter. Niezależnie od tego, czy spotykacie się w gronie współpracowników w celach integracyjnych, czy z powodów stricte biznesowych (podsumowania efektów pracy, ustalenia planów na przyszłość) – dobra zabawa jest kluczowa. Tu po raz kolejny musimy odwołać się do oferty agencji eventowej Anilama. Dysponujemy szeroką kadrą doświadczonych animatorów, a nasi klienci mają do wyboru wiele ciekawych scenariuszy uwzględniających wciągające gry i zabawy, które wymagają zaangażowania większej grupy gości. Warto skorzystać z tej sugestii i nawiązać współpracę z profesjonalistami. Dobra zabawa zawsze sprzyja budowie zgranego zespołu.

Przepis na udany event firmowy

Jeśli chcesz, by Twój event firmowy okazał się sukcesem, zastosuj się do wskazówek wymienionych w tekście. Dokładnie i rozsądnie zaplanuj budżet imprezy oraz zadbaj o to, by odpowiednio go wykorzystać. Z pewnością przyda Ci się pomoc profesjonalnej agencji eventowej. Zadbaj też o kwestię wyboru odpowiedniego miejsca wydarzenia oraz jego terminu. Na evencie musi się coś dziać, więc upewnij się, że jego program będzie uwzględniał bogatą część rozrywkową pełną wciągających atrakcji. Jeśli zdecydujesz się nawiązać z nami współpracę, zajmą się tym profesjonalni animatorzy, a wydarzenie zostanie poprowadzone w taki sposób, że z pewnością pomoże Ci budować pozytywne relacje z pracownikami. Życzymy owocnego wykorzystania naszych porad i wspaniałej imprezy oraz, rzecz jasna, zachęcamy do kontaktu.

Sprawdź również: